آموزش آپدیت قالب ها و افزونه های وردپرس بدون از دست رفتن تغییرات

با یکی دیگر از آموزش های وردپرس فارسی در خدمت کاربران عزیز  هستیم در بخش قصد دارم تا بروز رسانی ها در وردپرس رو توضیح بدم نحوه آپگرید و دانگرید کردن نسخه های مختلف افزونه , قالب  خیلی مواقع لازم میشه بروز رسانی کنیم به نسخه جدید که میشه آپگرید کردن و برخی مواقع هم به دلایلی لازم میشه نسخه جدید رو به نسخه قدیمی برگردونیم به این حالت هم دان گرید گفته میشه. برای اینکه نحوه بروز رسانی ( قالب وردپرس , افزونه وردپرس ) را فرا بگیرید با این آموزش کاربردی با ما همراه باشید.

بروز رسانی ها در وردپرس آپگرید و دانگرید به نسخه جدید و قدیمی

چرا باید بروز رسانی کنیم ؟ آیا لازم هست همیشه بروز رسانی رو انجام بدیم ؟ در ادامه با توضیحی مختصر به پاسخ این سوال ها خواهید رسید.

خوب در این میان افزونه ها و قالب ها را باید بروز رسانی کنیم چرا که ممکنه قالب ما در نسخه جدید وردپرس مشکل داشته باشه پس باید قلب هم به نسخه جدید بروز بشه یه نکته مهم این هست که از منابع مطمئن قالب تهیه کنید که همیشه نسخه جدید رو برای شما ارائه بدن حالا چه طراحی قالب وردپرس چه قالب های وردپرس آماده. مثلا در سایت خود ما قالب هایی که ارائه میشه همیشه نسخه های جدید برای خردارای قالب ارسال می کنیم چه لازم باشه چه نباشه.

و اما افزونه ها هم همین طور باید بروز رسانی بشن چرا که نسخه های جدید دارای امکانات جدیدتری هستن و نسبت به قبل بهینه تر میشن ممکن بحث سازگاری هم داشته باشه که به افزونه مربوط خواهد بود.

بروز رسانی قالب وردپرس

قالب یکی از اصلی ترین بخش هر سایت رو تشکیل میده که بیشتر طرح ها و چیدمان ها بر اساس قالب صورت می گیره حال برای بروز رسانی قالب وردپرس باید به روش دستی عمل کنیم , خوب فرض کنید نسخه ۱ قالب رو نصب کردید که حالا به دلایل مختلف حالا امکانات جدید , ناسازگاری با نسخه جدید وردپرس و … می خواهید نسخه ۲ قالب رو روی سایت قرار بدید برای این کار ابتدا فایلی که دانلود کردید برید از مسیر wp-content/theme قالب رو بکشید بیرون بعد وارد هاست خود بشید در هاست به ریشه مراجعه کنید public_html فایل های وردپرس شما در این پوشه قرار دارد در اینجا به مسیر wp-content/theme برید در این قسمت باید پوشه مربوط به قالب رو مشاهده کنید نام پوشه قالب رو تغییر بدید مثلا عدد ۱ رو بهش اضافه کنید و بعد قالب رو به صورت zip همین جا آپلود کنید توجه داشته باشید نام پوشه قالب که قبل نصب هست با نسخه جدید باید یکی باشه مقلا هر دو themename هست اونب که داخل هاست هست رو تغییر نام بدید بعد قالب جدید رو اپلود کنید بعد از اپلود از زیپ خارجش کنید. به همین راحتی شما نسخه جدید رو جایگزین نسخه قدیمی قالب وردپرس خودتون کردید در صورتی که هیچ مشکلی پیش نیومد می تونید نسخه قدیمی رو که تغییر نام دادید کلا حذف کنید.

دلیل اینکه باید نام پوشه قالب وردپرس جدید هم نام قبلی باشه برای این هست وردپرس قالبی که نصب میشه با نام پوشه می شناسه در صورتی که تغییر نام داده بشه نمی تونه تشخیص بده و پوشته به صورت خودکار غیر فعال میشه که از نظر وردپرس یعنی حذف شده.

وبلاگ

دسته بندی و برچسب

دسته ها: وبلاگ برچسب ها:

دیدگاه خود را بیان کنید