آموزش نصب بسته های نصبی قالب در هاست C-Panel

در این قسمت از آموزش قصد داریم که نحوه نصب وردپرس روی هاست cpanel رو آموزش بدیم ،(البته در سری آموزش های قبلی آموزش نصب وردپرس روی directadmin  و رو توضیح داده بودیم) خوب در مرحله اول شما باید یک هاست و یک دامنه داشته باشید که بتوانید این کاررو انجام بدید و شما باید در انتخاب هاست و دامین بسیار دقت کنید و از یک شرکت معتبر خرید کنید که مشکلات امنیتی برای شما بوجود نیاد .

خوب بعد از تهیه هاست و دامین اطلاعات cpanel از طریق ایمیل به شما فرستاده خواهد شد و با استفاده از یوزر و پسورد مربوطه به قسمت your address domin/cpanel میرید که اسم دامنه رو وارد میکنید و سپس سی پنل ، بعد وارد کردن شما با صفحه زیر روبرو میشید که که یوزر و پسورد مربوطه رو وارد میکنید و وارد بخش مدیریت سی پنل خواهید شد.

بعد از وارد کردن یوزر و پسورد شما باید روی گزینه file manager کلیک کنید که یک سری گزینه ها برای شما میاره که میخواهید به چه ادرس و صفحه ای وارد شوید و شما باید گزینه web root(public_html/www) رو بزنید .که در تصویر زیر مشخص کردیم .

خوب در یک تب جدید صفحه برای شما بازمیشود که یک صفحه خالی میباشد و شما باید در مرحله اول وردپرس رو دانلود بکنید واز طریق گزینه آپلود که در تصویر زیر مشخص کردیم فایل رو آپلود کنید .

روی گزینه آپلود کلیک کنید

در صفحه ای که برای شما باز میشود روی گزینه choose file یا Browesکلیک کنید و مسیری که فایل زیپ وردپرس شما قرار دارد رو انتخاب کنید ،بقیه گزینه هایی که در پایین وجود دارند دست نزنید و بزارید که در همان حالت پیش فرض باقی بمانند بعد از انتخاب فیل به صورت خودکار وردپرس شما آپلود میشود که یک فایل در حدود ۱۰ مگابایت میباشد.

خوب بعد از آپلود کردن شما به صفحه روت هاستتون برگردید داخل public_html و فایل زیپ wordpress رو ا حالت زیپ خارج کنید که با کلیک راست روی فایلتون یه سری گزینه ها رو میاره و شما باید روی extract کلیک کنید که از حالت زیپ خارج بشه.

بعد از خارج کردن فایل از حالت زیپ شما باید فایل های داخل پوشه wordpress رو به روت هاستتون انتقال بدید که در تب بالا با گزینه select all همه فایل های شما انتخاب میشوند و سپس روی گزینه move file طبق عکس زیر کلیک کنید و یک پنجره کوچکی برای شما باز خواهد شد که مسیری که میخواید فایل ها رو منتقل کنید به شما نشون خواهد داد که به صورت پیش فرض مسیر جایی که فایل های وردپرستون قرار داره رو نشون میده و شما باید به مسیر /public_html انتقال بدید و قسمتی که wordpress نوشته شده رو پاک کنید .

خوب فایل ها به روت هاستتون انتقال داده شد و میتونید پوشه wordpress و فایل وردپرسی که به صورت زیپ آپلود کرده اید رو حذف کنید.سپس شما باید فایل wp-config-sample.php رو پیدا کنید و از گزینه ها و تب های بالا گزینه rename رو بزنید و فایل رو به wp-config تغییر بدید .

خوب تا اینجای کار رو اگه درست جلو رفته باشید وقتی در مرورگرتون اسم دامین رو وارد کنید با خطای دیتابسی پیدا نشد روبرو میشید و این به خاطر اینکه هنوز دیتابیس رو وارد نکردیم ،برای این کار شما باید به صفحه اول cpanel برگردید همون قسمت بعد از وارد کردن یوزر و پسورد وارد شدیم و سپس روی گزینه mysql database wizard کلیک میکنیم مطابق عکس زیر:

 خوب دراین قسمت شما باید اسم دیتابیستون و به همراه یوزر و پسورد دیتابیستون رو وارد کنید

که توصیه میکنم از پسورد سختی استفاده کنید که قابل حدس نباشه ،توجه داشته باشید اطلاعاتی که وارد میکنید رو یه جا یادداشت کنید چون بعدا بهشون نیاز خواهیم داشت.

خوب در تصویر زیر شما اسم دیتابیس به همراه یوزرتون رو دارید که در مراحل بعدی بهشون نیاز خواهیم داشت در این قسمت شما تیک مربوط به all privileges رو بزنید که همه گزینه ها انتخاب شوند و سپس روی گزینه make changes کلیک کنید تا دیتابیستون ایجاد شه .

خوب حالا دوباره به مسیر صفحه روتمون یعنی public_html بر میگردیم و روی گزینه wp-config.php کلیک راست میکنیم و گزینه edit رو میزنیم و در پنجره باز شده دوباره گزینه edit رو میزنیم ،با این کار یه صفحه جدید برای شما باز خواهد شد مطابق شکل زیر که شما باید در قسمت هایی که مشخص کردیم اسم دیتا بیس و یوزر دیتابیسبه همراه پسورد دیتابیس رو به ترتیب وارد کنید و سپس در سمت گوشه بالا گزینه save رو بزنید و صفحه رو ببندید.

خوب اگه تمام مراحل رو درست پیش رفته باشید شما بعد از وارد کردن اسم سایت یا دامینتون باید با صفحه زیر مواجه بشید که مراحل نصب وردپرس رو برای شما میاره که اسم و یوزر دلخواه به همراه پسورد و ایمیل دلخواهتون رو وارد میکنید و سپس وردپرس شما با موفقیت راه اندازی خواهد شد.

آموزش وردپرس روی xamppسپس اندکی صبر کنید (شاید ۱ دقیقه شایدم ۱۰ دقیقه بسته به نوع قالب شما) تا درون ریزی قالب تمام شده و سایت خود را تحویل بگیرید.

امیدوارم که این آموزش براتون مفید واقع شده باشه.

پیروز و موفق باشید.

 

 

وبلاگ

دسته بندی و برچسب

دسته ها: وبلاگ برچسب ها:

دیدگاه خود را بیان کنید

کانال تگرام تم سنتر

http://centertheme.com/wp-content/uploads/2017/03/channelbookcenterr.png

آموزش نصب با بسته نصبی

http://centertheme.com/wp-content/uploads/2017/06/Easy-Installer.jpg