آموزش نصب بسته های نصبی قالب در هاست دایرکت ادمین

آموزش نصب وردپرس روی هاست direct admin

کاربران و همراهان همیشگی bookcenterr.ir در این قسمت از آموزشمون قصددارم نحوه آموزش نصب وردپرس روی هاست دایرکت ادمین توضیح بدم ،راه اندازی وردپرس بر روی هاست دایرکت ادمین همانند آموزش نصب وردپرس روی cpanel بسیار آسان هستش فقط باید دقت کنید مراحل رو با دقت طی کنید .

خوب بریم سراغ آموزش،در مرحله اول شما باید یک هاست و یک دامین از یک جای مطمئن تهیه کنید که مشکلات امنیتی نداشته باشد شما بعد از خرید اطلاعات مربوطه برای شما ارسال میشود از طریق اونها میتونید به دایرکت ادمین خود دسترسی داشته باشید .

وارد پنل دایرکت ادمین بشید و مطابق عکس زیر روی file manager و یا file کلیک کنید

خوب صفحه ای که برای شما باز میشود یک صفحه خالی میباشد که البته ممکن هستش یک یا دوتا پوشه و فایل وجود داشته باشد که مهم نیست مطابق عکس زیر روی uplod file to current directory کلیک کنید تا به صفحه آپلود فایل برید.

در صفحه که برای شما باز میشود رو گزینه browse کلیک کنید ،(البته یک نکته خدمتتون عرض کنیم که باید وردپرس رو از قبل دانلود کرده و روی سیستمتون داشته باشید)، سپس وردپرسی که در فایل زیپ قرار دارد رو انتخاب کنید و در نهایت روی گزینه upload files کلیک کنید تا عملیات آپلود انجام بشه.

بعد از اتمام آپلود یک پیغام upload successful برای شما ظاهر میشه که با کلیک روی here شما به صفحه ای که فایل رو آپلود کردید برمیگردید.

مطابق عکس زیر قسمتی که مشخص کردیم با زدن گزینه extract فیل رو از حالت زیپ خارج کنید و سپس دوباره در پنجره ای که برای شما باز میشود مجددا extract رو بزنید که فایل های زیپ در صفحه شما از حالت زیپ خارج شوند اگه فیل ها رو مشاهده نکردید با reload صفحه فیل ها برای شما ظاهر خواهند شد.

 

آموزش نصب وردپرس روی هاست دایرکت ادمین
آموزش نصب وردپرس روی هاست دایرکت ادمین

خوب در مرحله بعد باید فایل ها رو از داخل پوشه wordpress به روت هاست انتقال بدید که مطابق عکس زیر در قسمت بالا select رو بزنید تا همه فایل ها انتخاب شوند و سپس گزینه add to clipbord رو بزنید بعد در قسمت بالای فایل ها گزینه up to level رو بزنید تا به صفحه روت هاستتون برگردید و در اون قسمت گزینه move clipbord file here رو بزنید که همه فایل های انتخابی انتقال یابند.سپس پوشه زیپ وردپرس به همراه پوشه ی wordpress رو حذف نمایید.

آموزش نصب وردپرس روی هاست Directadmin

در مرحله بعد باید فایل wp-config-sample رو پیدا کنید و گزینه rename رو بزنید و فایل رو به wp-config تغییر نام بدید در حقیقت شما باید sample رو بردارید .

خوب حالا باید یک دیتابیس ایجاد کنیم در گوشه سمت چپ بالا گزینه home رو بزنید تا به صفحه اصلی پنل داریکت ادمین هاستتون برگردید.در این قسمت باید روی گزینه mysql management کلیک کنید.

آموزش نصب وردپرس روی هاست Directadmin
آموزش نصب وردپرس روی هاست Directadmin

درصفحه ای که باز میشود روی گزینه creat new database کلیک کنید

در این قسمت شما باید نام دیتابیس و یوزر دیتابیس به همراه پسورد رو وارد کنید ،توجه کنید از نام ها و پسوردی استفاده کنید که قابل حدس نباشند .

روی گزینه creat کلیک کنید

خوب در صفحه ای که برای شما باز میشود اطلاعات دیتابیستون رو ملاحظه میکنید که باید این اطلاعات رو یادداشت کنید چون در مراحل بعدی بهشون نیاز خواهیم داشت .

 

حالا باید به مسیر روت هاستتون برگردید جایی که فایلwp-config.php قرار دارد روی گزینه edit کلیک کنید خوب حالا کد ها رو ملاحظه میکنید شما باید اسم دیتابیس به همراه یوزر و پسوردی که برای دیتابیستون درست کردید رو در گزینه های مربوطه مانند عکس زیر قرار بدیدو صفحه رو ذخیره کنید .

در مرورگرتون اسم سایت یا دامینی که تهیه کردید رو وارد کنید اگر تمامی مراحل رو درست انجام داده باشید مانند عکس زیر یک صفحه برای شما باز خواهد شد که عنوان سایت رو قرار میدید و سپس شناسه و پسورد میخواد که میتونید یک اسم و پسورد دلخواه رو وارد کنید و در پایان یک ایمیل معرفی کنید و گزینه راه اندازی وردپرس رو بزنید تا نصب کامل انجام بشه سپس از شما یوزر و پسورد میخواد که همون شناسه و پسوردی که وارد کردین رو در این مرحله نیز وارد کنید تا وارد پنل مدیریت وردپرس شوید

سپس اندکی صبر کنید (شاید ۱ دقیقه شایدم ۱۰ دقیقه بسته به نوع قالب شما) تا درون ریزی قالب تمام شده و سایت خود را تحویل بگیرید.

موفق و پیروز باشید

 

وبلاگ

دیدگاه خود را بیان کنید

کانال تگرام تم سنتر

http://centertheme.com/wp-content/uploads/2017/03/channelbookcenterr.png

آموزش نصب با بسته نصبی

http://centertheme.com/wp-content/uploads/2017/06/Easy-Installer.jpg